Trener, Coach, a może mentor? cz II

23 sierpnia 2016

Do naszego kraju moda na własny rozwój, samodoskonalenie oraz korzystanie z usług świadczonych przez coachów i mówców zawitała dość niedawno. Jeszcze wcale nie tak dawno temu mało kto z nas był świadomy tego, jak istotne jest podnoszenie umiejętności, a także zmiana swojej świadomości.

Dzisiaj, kiedy polski rynek otworzył się na korporacje spoza naszego kraju, pojawiły się także rozmaite techniki, które są w nich wykorzystywane. Teraz nikt już nie dziwi się, kiedy polskie oraz zagraniczne firmy wydają mnóstwo pieniędzy po to, aby kadra menedżerska mogła wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez ekspertów w zakresie coachingu oraz motywacji. Prawie 20% firm jest zainteresowanym korzystaniem z usług świadczonych przez coachów. Wszystko to sprawia, że branża szkoleniowa na terenie naszego kraju co roku zyskuje na popularności. Jest również dostępna niemalże wszystkim, którzy są zainteresowani rozwojem zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym.

Obecnie na polskim rynku wykonywaniem zawodu coacha i mówcy motywacyjnego zajmuje się kilka tysięcy osób. Wielu z nich czerpie inspirację z zagranicznych gigantów działających właśnie w tej branży. O tym, jak bardzo nasze społeczeństwo spragnione było rozwoju zawodowego oraz osobistego pokazuje najlepiej fakt wielu odbytych imprez, które nie pozostały niezauważone nie tylko w naszym kraju, ale również poza nim. Pierwszym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce na terenie naszego kraju, było wystąpienie znanego na całym świecie coacha oraz mówcy motywacyjnego Anthony'ego Robbinsa. Impreza odbyła się w hali MTP. Przewidziano aż dziesięć tysięcy wejściówek.

Pod uwagę brano fakt, że obecnie mnóstwo osób interesuje się właśnie rozwojem osobistym. W poznańskiej hali znaleźli się menadżerowie największych firm oraz osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Wszystkich, którzy pojawili się na imprezie, łączyło jednak jedno: osiągnąć kolejny szczebel poprzez pokonanie własnych ograniczeń. To właśnie udział w występie Robbinsa miał pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Niecały miesiąc po wizycie Robbinsa w naszym kraju wystąpił Nick Vujicic, czyli najbardziej znany na całym świecie mówca motywacyjny.

Padł kolejny rekord frekwencji. Przygotowano aż czterdzieści tysięcy wejściówek.


Autor

Alicja

Redakcja h4g.pl

To może Cię zainteresować