Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?
Autor Natasza Szewczyk
Natasza Szewczyk08.12.2023 | 13 min.

O konieczności pozycjonowania stron internetowych wie praktycznie każdy właściciel serwisu WWW. Bez działań SEO niemożliwe jest uzyskanie pozycji w wyszukiwarce umożliwiającej zwiększenie liczby użytkowników i Klientów. Pozycjonowanie to najlepszy, najbardziej skuteczny, a zarazem najtańszy sposób na zwiększenie widoczności strony w Internecie. Nie jest to jednak jednorazowe działanie, a długotrwały proces, wymagający nakładów, narzędzi, wiedzy i umiejętności. W Internecie znaleźć można szereg bezpłatnych rozwiązań wspomagających działania SEO. Jednak ograniczony zakres ich działania nie pozwala poważnie myśleć o skutecznym pozycjonowaniu. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest powierzenie działań SEO specjalistom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz narzędziami umożliwiającymi uzyskanie najlepszych wyników.

Cena pozycjonowania — od czego zależy?

Na cennik pozycjonowania oferowanego przez naszą agencję wpływa wiele istotnych elementów, z których każdy ma duże znaczenie dla wyników osiąganych przez stronę WWW. Do najważniejszych składowych wpływających na wycenę usługi pozycjonowania należą koszty takich działań, jak:

 • Audyt SEO — ma on na celu znalezienie na stronie internetowej obszarów wymagających poprawy oraz wskazanie kierunku rozwoju witryny. Audyt SEO jest absolutnie niezbędnym i pierwszym elementem prac pozycjonerskich. Niezależnie od wielkości i rodzaju serwisu przeprowadzenie audytu SEO odgrywa rolę drogowskazu do dalszych działań.
 • Optymalizacja serwisu — inaczej rzecz ujmując, dostosowanie strony do aktualnych algorytmów wyszukiwarki. W ramach optymalizacji analizuje się i wprowadza konieczne zmiany zarówno w kodzie źródłowym witryny, jak i treściach na stronie, tak aby najlepiej spełniały wymogi Google. Optymalizacja SEO nie jest działaniem jednorazowym. Jej częstotliwość uzależniona jest od zmian algorytmów oceniających serwisy WWW. Nasi specjaliści na bieżąco analizują zmiany w wyszukiwarce i dbają o odpowiednią optymalizację SEO stron Klientów.
 • Copywriting SEO — tworzenie unikalnej treści jest obecnie jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład pozycjonowania. W obecnej rzeczywistości nie wystarczy już poinformować o świadczonej usłudze czy oferowanych produktach. Konieczne jest zadbanie o nasycenie stron frazami kluczowymi, odpowiednią architekturę treści, a także przekaz zachęcający do zakupu produktów lub usług.
 • Link building — jest to pozyskanie wartościowych linków przychodzących, a także optymalizacja istniejącego profilu linkowego. Weryfikujemy i wprowadzamy konieczne zmiany w strukturze linkowania przychodzącego do pozycjonowanej strony, analizujemy linkowane adresy WWW oraz treści zakotwiczenia (tzw. anchory), a także pozyskujemy nowe, wartościowe odnośniki. Zakres prac związanych z link buildingiem uzależniony jest od potrzeb danego serwisu.
 • Analityka SEO — regularne i precyzyjne raportowanie efektów wykonanych prac w kontekście widoczności, pozycji fraz kluczowych czy ruchu na stronie. Analiza wyników pozycjonowania umożliwia wgląd w skuteczność działań oraz pozwala określić kierunek zmian w procesie SEO.
 • Narzędzia wewnętrzne i zewnętrznych — korzystamy z wielu rozbudowanych i precyzyjnych narzędzi zewnętrznych wspomagających prace pozycjonerskie. Umożliwiają one m.in. szczegółowe analizy oraz weryfikację wyników. Ciągle rozbudowujemy również własne oprogramowanie służące obsłudze Klientów.


Każdy z powyższych elementów ma kluczowe znaczenie dla określenia cennika SEO. Ceny pozycjonowania strony internetowej mogą być również zależne od następujących czynników:

 • Branża i konkurencyjność — duża i aktywna konkurencja wymusza również zwiększenie aktywności działań dla strony internetowej. Jeżeli Klient oczekuje realnego zwiększenia widoczności w warunkach dużej konkurencji, musi się liczyć z intensywnymi działaniami, a co za tym idzie wzrostem nakładów na SEO.
 • Rynek docelowy — w zależności od celów biznesowych Klienta, działania SEO mogą być skupione na rynkach lokalnych, ogólnokrajowych, a nawet międzynarodowych. Większy zasięg działań ma duży wpływ na cennik usługi SEO.
 • Liczba oraz trudność fraz kluczowych — potrzeby Klienta stawiamy na pierwszym miejscu. Nasi specjaliści SEO dobierają najkorzystniejsze frazy kluczowe, które mogą uzyskać wartościowy wynik w procesie pozycjonowania. Indywidualna strategia pozycjonowana najlepszych dla Twojej strony fraz kluczowych, a także ich ilość oraz trudność wprowadzenia do TOP10 wyników wyszukiwania w znacznym stopniu mają wpływ na cennik SEO.

Cena pozycjonowania uzależniona jest ponadto od:

 • bieżącej sytuacji i jakości witryny WWW,
 • aktualnej pozycji w wynikach wyszukiwania oraz aktualnej widoczności serwisu,
 • historii witryny, w tym otrzymanych w przeszłości kar od wyszukiwarki,
 • struktury umowy SEO — czasu jej obowiązywania, liczby fraz kluczowych, zakresu działań.

Indywidualne cele, oczekiwania i możliwości każdego biznesu powodują, że cennik usługi SEO przygotowywany jest w oparciu o unikalną specyfikację serwisu. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i dowiedz się bezpłatnie, jaki będzie koszt pozycjonowania Twojej strony WWW!

Cennik pozycjonowania i formy rozliczania

Pozycjonowanie stron internetowych to długoterminowy proces, który obejmuje skomplikowane działania służące uzyskaniu stabilnych pozycji i dużej widoczności w długim okresie. W porównaniu do działań reklamowych w innych mediach, cena pozycjonowania jest zdecydowanie bardziej racjonalna i pozwala osiągnąć niezwykle korzystny ROI (ang. return of investment — zwrot z inwestycji). Mallee Blue Media w roku 2017 przeanalizowała ROI dla działań SEO oraz kampanii Google Ads. Koszt, CTR (ang. click-through rate — współczynnik klikalności), zaufanie, odsetek generowanego ruchu, trwałość efektów — wszystko przemawia na korzyść pozycjonowania. Dla określenia ceny SEO zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy w oparciu o szczegółowe cele, zakres działań, sytuację witryny oraz możliwości przygotują indywidualną wycenę usługi SEO dla Twojej strony WWW.

We współpracy z naszymi Klientami stosujemy najbardziej efektywną dla obu stron formę rozliczeń. Koszt pozycjonowania oparty jest na stałej miesięcznej opłacie, dzięki czemu otrzymujesz:

 • Elastyczność działań — precyzyjne i stałe finansowanie pozycjonowania umożliwia elastyczną modyfikację strategii w zależności od sytuacji bieżącej.
 • Stałe wsparcie specjalisty SEO i konsultanta — stały, natychmiastowy kontakt i szybka reakcja na zmienną sytuację biznesową, rynkową czy internetową (np. związaną ze zmianą algorytmów) to pewność skutecznego, precyzyjnego i bezpiecznego pozycjonowania Twojej strony internetowej. Dedykowany opiekun SEO od początku współpracy pracuje na Twój sukces.
 • Regularną i szczegółową analizę oraz precyzyjne raportowanie wyników działań opartą na Google Analytics i niezależnych narzędziach zewnętrznych. Poza cyklicznymi i wykonywanymi na zlecenie raportami miesięczny koszt pozycjonowania pokrywa również dostęp do indywidualnego Panelu Klienta, w którym w każdej chwili i z każdego miejsca będziesz mógł obserwować bieżące wyniki działań.
 • Profesjonalny content tworzony przez doświadczonych copywriterów. Każda strona WWW powinna zawierać wysokiej jakości unikalną treść (m.in. opisy kategorii, produktów, usług, treści blogowe, poradnikowe itp.). Nasi specjaliści na bieżąco zajmują się tworzeniem contentu na Twoją witrynę.
 • Stałe, niezmienne koszty w trakcie całego okresu współpracy — przejrzysta i czytelna formuła rozliczeń pozwala łatwo zaplanować i analizować opłacalność wydatków na pozycjonowanie.


Cennik pozycjonowania stron internetowych w Widzialni.pl. Za co tak naprawdę płacę?

Widzialni.pl to agencja SEO z ponad 13-letnim doświadczeniem w skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych. Wieloletnia współpraca z różnymi firmami pozwoliła nam wypracować strategie działań dla różnych branż. Zastanawiasz się, co obejmuje cennik pozycjonowania? Zakres działań SEO dla stron internetowych to odpowiednio:

 • indywidualna strategia SEO dla każdej strony internetowej,
 • audyt SEO i wytyczne optymalizacyjne,
 • wprowadzenie zaleceń optymalizacyjnych na stronie WWW,
  precyzyjny dobór najlepszych dla biznesu fraz z potencjałem do wprowadzenia do TOP10 wyników wyszukiwania,
 • pozycjonowanie szerokie w ramach naszej autorskiej metody SEO2.0 — skierowane dla rozbudowanych serwisów, obejmujące pracę nad zwiększeniem widoczności i ruchu na stronie,
 • utworzenie i/lub optymalizacja wizytówki Google Moja Firma,
 • precyzyjny i rozbudowany link building,
 • Cennik pozycjonowania stron internetowych w Widzialni.pl
  profesjonalny content marketing — od treści na stronę WWW (kategorie, produkty, blog, etc.) po artykuły sponsorowane publikowane na zewnętrznych portalach dla wsparcia pozycji strony, zwiększenia rozpoznawalności i budowania świadomości marki,
 • Panel Klienta dostępny z dowolnego miejsca dla codziennego monitorowania postępów prac,
 • indywidualna opieka Klienta — dedykowani specjaliści SEO oraz doradcy Klienta,
 • szczegółowa analityka witryny oraz efektów działań wspierana zewnętrznymi narzędziami analitycznymi.


Sprawdź jak prezentuje się nasz cennik pozycjonowania w zależności od rodzaju biznesu.

Cennik pozycjonowania dla sklepu internetowego

Specyfika dużych sklepów internetowych determinuje rozbudowaną strategię działań. Cennik usługi SEO dla e-commerce w naszym wydaniu obejmuje pozycjonowanie szerokie oparte na indywidualnej strategii cyklicznego zwiększania widoczności witryny, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu wolumenu ruchu organicznego na stronie. Rozbudowane sklepy internetowe bardzo często stają przed dylematem, w jaki sposób zdobyć przewagę konkurencyjną w branży, a jednocześnie prowadzić skuteczne działania obejmujące promocję zmiennego asortymentu.

W zależności od konkurencyjności branży, pozycjonowanie sklepów internetowych to podejmowanie szeregu działań skupionych na fazach short, mid oraz long tail. Frazy typu long tail, które precyzyjnie odpowiadają na zapytania Klientów, mają tu ogromne znaczenie, gdyż to właśnie one jako pierwsze wpływają na wzrost ruchu i widoczności strony e-commerce.

Wyłącznie kompleksowe pozycjonowanie daje możliwość zbudowania dużego wolumenu ruchu. Szeroki zakres działań dla dużych serwisów e-commerce w znaczącym stopniu wpływa na cennik SEO dla tego rodzaju witryn. Szczegółowa analiza strony Klienta pozwala nam oszacować koszty działań oraz zaproponować indywidualną strategię rozwoju widoczności witryny. Skontaktuj się z nami i poznaj cenę pozycjonowania Twojego sklepu internetowego!

Cennik pozycjonowania dla strony usługowej

Celem działalności w Internecie firm usługowych jest najczęściej dotarcie z informacją o swojej ofercie do możliwie dużej grupy potencjalnych Klientów. Najlepszym sposobem na zbudowanie świadomości marki jest pozycjonowanie szerokiego zakresu wyrażeń kluczowych, zarówno szczegółowych, jak i ogólnych. Przyjęcie takiej strategii pomaga Klientom w odnalezieniu oferty Twojej firmy w Internecie. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegółowy cennik pozycjonowania precyzyjnie dobranych fraz kluczowych dla Twojego biznesu!
Cennik pozycjonowania dla bloga
Blogi i witryny o charakterze informacyjnym opierają swoją pozycję w Internecie na dużej ilości unikalnej, interesującej treści. Znaczące powiększenie grupy aktywnych czytelników wymaga dopasowania fraz kluczowych do artykułów zamieszczonych na stronie. W tym celu wykorzystujemy frazy ogólne, o dużej konkurencyjności wskazujące na tematykę witryny, a także frazy szczegółowe odnoszące się do poszczególnych artykułów. Pozycjonowanie bloga wymaga również bardzo dużej elastyczności w doborze i wymianie fraz, aby móc promować zawsze najbardziej aktualne lub ważne tematy na stronie. Poznaj cennik pozycjonowania Twojego bloga w naszej agencji. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Cennik pozycjonowania dla strony lokalnej

Właściciele firm, kierujący swoją ofertę na lokalne rynki również powinni zadbać o swoją obecność w Internecie. Najlepszym sposobem na zdobycie nowych Klientów dla strony oferującej, produkty i usługi w określonych regionach, jest pozycjonowanie wykorzystujące lokalizację biznesu. W usłudze pozycjonowania lokalnego skupiamy swoje działania na frazach powiązanych z wybraną dzielnicą, miejscowością czy regionem, które charakteryzują się dużą wyszukiwalnością i stanowią odpowiedź na zainteresowanie lokalnego rynku. Pozycjonowanie lokalne jest usługą skierowaną dla podmiotów zarówno w mniejszych miejscowościach, jak również może być skuteczne dla biznesów zlokalizowanych w dzielnicach dużych miast i województw. Z pozycjonownania lokalnego chętnie korzystają przedsiębiorstwa ogólnokrajowe pragnące dotrzeć ze swoją ofertą do poszczególnych regionów. Zasięg oddziaływania promocji zależy w największym stopniu od Twoich celów i potrzeb. Nasi specjaliści dokładnie przeanalizują rynek, na którym działasz i zaproponują Ci efektywny budżetowo cennik pozycjonowania.

Zróżnicowane indywidualne cele i potrzeby każdego biznesu powodują konieczność wysokiej elastyczności w kontekście wyceny pozycjonowania. Cennik usług SEO przygotowujemy dla każdej strony indywidualnie w oparciu o specyfikę strony www, branży, zasięgu, etc.. Wykonaj pierwszy krok w kierunku sukcesu w Internecie. Skontaktuj się z nami i poznaj wycenę pozycjonowania dla Twojej strony www.

Cennik pozostałych usług

Poza skutecznym pozycjonowaniem stron www oferujemy każdemu zainteresowanemu szereg usług z zakresu marketingu internetowego. Aby poznać szczegółową wycenę tych usług, skontaktuj się z naszym specjalistą.

Kampanie PPC (ang. Pay Per Click – płatne za kliknięcie) to forma skutecznego przekazu reklamowego zarówno w przestrzeni Google, sieci partnerskiej wyszukiwarki, jak w sieciach społecznościowych. Reklamodawca w systemie PPC (w zależności od jej rodzaju) płaci za kliknięcia lub interakcję z reklamą.

Świadczymy efektywne usługi PPC w formie:


Reklamy w sieci wyszukiwania

– najpopularniejsze reklamy tekstowe zajmujące pierwsze cztery i ostatnie trzy pozycje na stronie wyników wyszukiwania,


Reklamy w sieci reklamowej Google

– przekaz graficzny wyświetlany na milionach stron partnerskich Google oraz w aplikacjach mobilnych. Promocja w sieci reklamowej Google to doskonały sposób na budowanie popularności brandu.


Kampanie Google Shopping

– zwiększająca sprzedaż prezentacja produktów sklepu internetowego bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.


Remarketing

– reklama „podążająca” za użytkownikiem, który odwiedził już Twoją stronę. Przypominaj o swojej ofercie i zachęcaj do powrotu na stronę.


Kampanie Gmail

– reklama w serwisie poczty elektronicznej to możliwość dotarcia do ogromnej liczby potencjalnych Klientów w dowolnym miejscu.


Reklamy wideo YouTube

– druga najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie – YouTube oferuje możliwość dotarcia do Klientów z przekazem reklamowym, przed i w trakcie oglądania materiałów wideo. Wykorzystaj rosnącą popularność tego kanału.


Facebook Ads

– najpopularniejszy serwis społecznościowy jest doskonałym medium reklamowym. Docieraj do precyzyjnie wybranej grupy zainteresowanych Klientów i sprzedawaj więcej


Kampanie PPC

rozliczamy w formie opłaty uzależnionej od wysokości budżetu na działania reklamowe. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegółowy cennik działań reklamowych w ramach PPC.


Audyt SEO

– poznaj mocne i silne strony swojej witryny internetowej. Uzyskaj szczegółowe wskazówki i wytyczne niezbędne do poprawy funkcjonowania Twojego serwisu i zwiększaj widoczność strony w sieci. Audyt SEO w agencji Widzialni.pl to profesjonalna i szczegółowa analiza aktualnej kondycji Twojej strony www pod kątem bieżących wymagań Google, dostarczona w formie precyzyjnych wytycznych optymalizacyjnych obejmujących istotne pod kątem SEO elementy weryfikowane przez wyszukiwarkę. Zlecenia nam Audytu SEO i wprowadzenie wytycznych optymalizacyjnych jest sposobem na zyskanie znaczącej przewagi konkurencyjnej w branży. Zróżnicowany poziom zaawansowania budowy strony oraz różne etapy rozwoju przedsiębiorstwa powodują, że koszt audytu SEO określany jest dla każdej strony indywidualnie. Jeśli planujesz sukces w Internecie, skontaktuj się z nami i poznaj precyzyjny cennik audytu SEO dla Twojej witryny. Pozycjonowanie to długotrwały proces optymalizacji strony www i dostosowania jej do wymogów wyszukiwarki. Wynikająca z Audytu SEO optymalizacja to jeden z kluczowych elementów pozwalających w dłuższej perspektywie zyskać zwiększoną widoczność, wysokie pozycje, a w konsekwencji wzrost ruchu. Jedynie poprawne dostosowane witryny do aktualnych algorytmów wyszukiwarki pozwala myśleć o zwiększaniu ilości odwiedzin.


Content marketing.

Treści stanowią obecnie ogromną siłę w marketingu internetowym. Profesjonalny content marketing umożliwia wykreowanie pozycji eksperta w sieci, precyzyjnie odpowiada na pytania i potrzeby Klientów, pozwala zbudować wokół witryny grupę aktywnych i co najważniejsze lojalnych Klientów. Wykorzystaj siłę słowa w marketingu internetowym i pozyskuj nowych Klientów. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegółowy cennik usług content marketingu dla Twojej strony www.


Szkolenia / doradztwo.

Jako doświadczeni profesjonaliści w branży marketingu internetowego, chętnie dzielimy się naszą wiedzą. Jeśli jesteś zainteresowany usługami doradczymi lub chcesz zorganizować dla swojej firmy profesjonalne szkolenie z działań w marketingu internetowym, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Porozmawiamy o Twoich potrzebach i określimy szczegółowo zakres oraz cenę usług szkoleniowych, niezbędnych dla Twojej firmy.

Dlaczego warto z nami pozycjonować strony www?

Powodów dla wyboru agencji Widzialni.pl jako firmy świadczącej usługi SEO dla Twojej strony www jest bez liku. Przekonaj się sam, jakie korzyści oferujemy, a następnie skontaktuj się z nami i uzyskaj szczegółowy cennik naszych usług SEO.

 • Ponad 13 lat w branży – tysiące zrealizowanych projektów i ponad tysiąc zadowolonych Klientów. Dołącz do nich i osiągnij sukces w Internecie!
 • Bogata, ciągle rozwijana oferta – obserwujemy i analizujemy rynki, dostosowujemy się do zmiennych trendów, elastycznie podchodzimy do każdego zadania.
 • Wykwalifikowany zespół specjalistów – ponad 30 wykwalifikowanych specjalistów każdego dnia pracuje na Twój sukces w Internecie.
 • Skuteczne i bezpieczne metody pozycjonowania – nie stosujemy technik zakazanych i negowanych przez Google.
 • Indywidualna strategia pozycjonowania Twojej strony www – elastyczne podejście do każdego Klienta to gwarancja najlepszego dopasowania usługi do Twoich potrzeb.
 • Cennik pozostałych usług
 • Transparentne warunki współpracy, profesjonalne działania, precyzyjne wyceny – tymi zasadami kierujemy się od lat.
 • Indywidualna opieka specjalisty SEO i doradcy Klienta – doświadczeni specjaliści są do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania umowy.
 • Indywidualne konto w Panelu Klienta – tworzymy na potrzeby naszych Klientów innowacyjne oprogramowanie do monitoringu i komunikacji działań.
 • Elastyczne działania, krótki okres wypowiedzenia – Klient i jego sukces to dla nas absolutne priorytety.
 • Dlatego elastycznie i z wielką dozą elastyczności podejmujemy się nawet najtrudniejszych zadań, nie wiążemy przy tym Klientów skomplikowanymi umowami i długimi okresami wypowiedzeń.

Agencja SEO/SEM Widzialni.pl posiada odpowiedź na każdą z Twoich potrzeb w zakresie marketingu internetowego. Dołącz już też do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nami, poznaj szczegółowy cennik usług pozycjonowania i osiągnij sukces w Internecie!

Sprawdź: https://widzialni.pl/pozycjonowanie/cennik/

5 Podobnych Artykułów

 1. Gry na PC - Jakie wybrać? Najpopularniejsze tytuły i gatunki w 2023
 2. Najlepsze romantyczne seriale Netflixa w 2023 roku
 3. Platformówka Anomaly Agent na PC za 36,62 zł w Kinguinie: cyberpunkowa przygodówka
 4. Tani abonament Game Pass Ultimate dla aktywnych subskrybentów. 100 dni za 88 zł!
 5. Oferta Stellar Blade: cena, premiera, preorder - gdzie kupić najtaniej grę ekskluzywną PS5?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Natasza Szewczyk
Natasza Szewczyk

Jestem doświadczoną dziennikarką zajmującą się tematyką gier. W moich artykułach recenzuję najnowsze tytuły, dzielę się wrażeniami z rozgrywki i porównuję gry z różnych gatunków. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych informacji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły