Najlepsze gry sci-fi na 2023 rok - kosmos, przyszłość i zabawa

Najlepsze gry sci-fi na 2023 rok - kosmos, przyszłość i zabawa
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski26.10.2023 | 9 min.

Gry dla fanów sci-fi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego! Te tytuły pozwalają wcielić się w bohatera przemierzającego odległy kosmos, walczącego z obcymi cywilizacjami czy odkrywającego futurystyczne światy. W 2023 roku na graczy czeka wiele interesujących premier z gatunku sci-fi. Sprawdź, na jakie gry warto czekać i co zaoferują fanom science fiction!

Kluczowe wnioski:
  • W tym roku ukażą się takie hity jak sequel Starfield czy next-genowa wersja Cyberpunk 2077.
  • Gry sci-fi zachwycą oprawą audiowizualną i klimatem przyszłości.
  • Fani będą mogli wcielić się m.in. w kosmicznych żołnierzy, androidy i obcych.
  • Tytuły zapewnią rozrywkę na dziesiątki godzin i wciągną w futurystyczne uniwersa.
  • Zagraj z przyjaciółmi lub samodzielnie przeżyj niesamowitą przygodę!

Odkryj światy science fiction

Gry z gatunku sci-fi od lat przyciągają fanów futurystycznych klimatów. Nic dziwnego! Pozwalają one wcielić się w kosmicznego bohatera i zanurzyć w futurystycznych realiach pełnych zaawansowanych technologii. W tych tytułach trafiamy do odległych zakątków galaktyki, stykamy z obcymi cywilizacjami i przeżywamy zwariowane przygody w niedalekiej przyszłości. Co ciekawego szykuje ten rok dla fanów sci-fi?

W 2023 na graczy czeka sporo interesujących premier. Jednym z najgorętszych tytułów będzie z pewnością kontynuacja świetnie przyjętego Starfield od Bethesdy. To epicka kosmiczna gra RPG, w której stworzymy własnego bohatera i zwiedzimy ogromny otwarty wszechświat. Klimaty rodem z najlepszych filmów sci-fi gwarantowane!

Równie mocno wyczekiwana jest next-genowa wersja Cyberpunk 2077. Ponowna premiera kultowego tytułu w wersji na nowe konsole pozwoli w pełni docenić jego futurystyczny klimat i zaawansowaną oprawę. A skoro o oprawie mowa - w 2023 możemy liczyć na prawdziwe wizualne petardy. Nowoczesne silniki pozwolą stworzyć jeszcze bardziej realistyczne światy przyszłości.

Gry fabularne contra strzelanki

Wśród nadchodzących gier sci-fi znajdziemy zarówno epickie, fabularne RPGi, jak i dynamiczne strzelanki FPP. Te pierwsze zapewnią dziesiątki godzin zabawy i pozwolą wcielić się w galaktycznego bohatera na długiej kosmicznej przygodzie. Strzelanki postawią na szybką akcję i zaciekłe starcia z hordami obcych najeźdźców.

Jak widać, w 2023 roku fani gatunku sci-fi naprawdę będą mieli w czym wybierać. Czekają na nich świetnie zapowiadające się kontynuacje uwielbianych marek, a także zupełnie nowe IP. Jedno jest pewne - będzie się działo!

Zanurz się w futurystycznych realiach

Gry sci-fi potrafią zachwycić niezwykłymi, przyszłościowymi realiami. Za sprawą tych tytułów możemy na chwilę przenieść się do świata, jakiego jeszcze nie znamy - pełnego zaawansowanych technologii, sztucznej inteligencji i humanoidalnych androidów. Jakie gry w 2023 roku pozwolą nam zanurzyć się w futurystycznym klimacie?

Jednym z ciekawszych tytułów zapowiada się Dead Space od studia Motive. Remake kultowej strzelanki z 2007 roku zabierze nas na opuszczony statek kosmiczny opanowany przez groteskowe, niebezpieczne stworzenia. Przerażająca atmosfera survival horroru w połączeniu z nowoczesną oprawą - hit gotowy!

Również wyczekiwany sequel The Outer Worlds 2 od Obsidian Entertainment zapewni ogromną dawkę klimatów rodem z najlepszych space oper. Eksplorując różnorodne planety spotkamy wiele barwnych postaci, a każda nasza decyzja wpłynie na przyszłość całej galaktyki. Prawdziwie filmowe doświadczenie!

Niesamowite planety i miasta

Twórcy gier coraz lepiej radzą sobie z kreowaniem futurystycznych, obcych światów. Dzięki nowym technologiom i potężnym silnikom graficznym mogą tworzyć coraz bardziej złożone, wciągające lokacje. W nadchodzących grach sci-fi z pewnością nie zabraknie zapierających dech w piersiach widoków!

Na przykład w sequelu Starfield zwiedzimy setki planet, międzygwiezdnych baz i innych niezwykłych miejsc. Każda lokacja zachwyci nas innym stylem architektonicznym i charakterem. Podobnie świat gry Atomic Heart wyróżnia się unikatowym retro-futurystycznym klimatem inspirowanym Związkiem Radzieckim lat 50. To będzie prawdziwa immersyjna uczta!

Czytaj więcej: Recenzje gier - oceny, opinie i rankingi najlepszych produkcji w 2023 roku

Wciel się w kosmicznego bohatera

Kolejnym wspaniałym aspektem gier sci-fi jest możliwość wcielenia się w barwnego kosmicznego bohatera. Często mamy ogromny wpływ na jego wygląd, umiejętności i osobowość. Możemy na przykład stworzyć twardziela w ciężkim pancerzu, żołnierza z zaawansowanym ekwipunkiem albo speca od hakowania.

W Starfield stworzymy własną postać od podstaw i rozwiniemy ją podczas rozgrywki. Będziemy mogli swobodnie eksplorować galaktykę, wchodzić w interakcje z frakcjami i wykonywać misje według własnego uznania. Prawdziwie samodzielna kosmiczna przygoda!

Z kolei w sequelu The Outer Worlds wcielimy się w zupełnie nowego bohatera i ponownie będziemy decydować o losach całych planet. Kształtując charakter postaci i jej umiejętności zmienimy bieg wydarzeń w tym szalonym wszechświecie.

Różnorodne mechaniki i możliwości

Twórcy dbają o to, by w ich grach można było tworzyć naprawdę unikatowe, spersonalizowane postacie. Do dyspozycji dostajemy ogromne możliwości modyfikacji wyglądu, rozwijania konkretnych umiejętności, doboru broni i pancerzy. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Na przykład w Cyberpunk 2077 możemy swobodnie kształtować wygląd i styl bohatera, wszczepiać cybernetyczne implanty i dobierać wyposażenie pod konkretny styl walki. Równie rozbudowany system postaci zaoferuje Atomic Heart z unikatowymi, futurystycznymi gadżetami i bronią.

Zmierz się z obcymi cywilizacjami

Najlepsze gry sci-fi na 2023 rok - kosmos, przyszłość i zabawa

Kolejnym stałym motywem gier sci-fi są starcia z wrogimi formami obcego życia. Często musimy stawić czoła agresywnym kosmitom próbującym podbić Ziemię lub opanować odległe planety. Walka o przetrwanie ludzkości dodaje tym tytułom epickiego charakteru.

Na przykład w sequelu Crysis czekają nas zacięte potyczki z obcą formą życia, która zaatakowała Nowy Jork. Wykorzystując futurystyczny nanokombinezon będziemy odpierać inwazję wrogich kosmitów i ratować ludzką cywilizację.

Równie napięte starcia z groźnymi przeciwnikami zapewni Dead Space. Tym razem będziemy walczyć o przetrwanie na pokładzie statku kosmicznego opanowanego przez potworne, niebezpieczne mutanty. Przerażające i wciągające doświadczenie!

Różnorodność broni i gadżetów

Walka z obcymi w grach sci-fi bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście mamy do dyspozycji zaawansowaną broń i gadżety, dzięki którym jesteśmy w stanie stawić im czoła. Zazwyczaj możemy je ulepszać i dostosowywać do własnego stylu walki.

Na przykład w Crysis modyfikujemy parametry nanokombinezonu, by zwiększyć siłę, szybkość czy wytrzymałość. Z kolei w Dead Space uzbroimy się w spektakularną broń plasmową i futurystyczne narzędzia, które pomogą nam przetrwać konfrontację z potworami.

Dzięki takim możliwościom starcia z obcymi najeźdźcami stają się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. To zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów gier z gatunku sci-fi.

Zbadaj odległe planety i gwiazdy

Gry sci-fi to świetna okazja, by z bliska zobaczyć niesamowite, odległe zakątki wszechświata. Często mamy możliwość zwiedzania egzotycznych planet, asteroidelnych pól i tajemniczych artefaktów dryfujących w przestrzeni kosmicznej. Te wirtualne wyprawy potrafią zapierać dech w piersiach!

Na przykład w Starfield będziemy eksplorować setki unikatowych planet i naturalnych satelitów. Odnajdziemy tam ruiny dawnych cywilizacji, osady górnicze czy pustynne zagłębia. Każda planeta ma własną faunę, atmosferę i style architektoniczne do zbadania.

Z kolei Dead Space zabierze nas na opuszczony statek-bęben dryfujący po ciemnych zakamarkach kosmosu. Badając jego zakamarki musimy uważać na czyhające w cieniach potwory. Groza gwarantowana!

Nieograniczona eksploracja

Dobre gry sci-fi pozwalają nam swobodnie zwiedzać futurystyczne światy bez większych ograniczeń. Możemy podążać w dowolnym kierunku i dokonywać odkryć według własnego uznania, co zdecydowanie zwiększa immersję.

Na przykład w Starfield będziemy mogli całkowicie swobodnie przemierzać ogromny otwarty wszechświat. Wsiądziemy do statku kosmicznego i polecimy w wybrany rejon, by zbadać nieznane nam planety i artefakty. Prawdziwie epicka przygoda!

Podobnie sandboksowy charakter ma The Outer Worlds 2. Tu również sami wybierzemy, gdzie się udamy i jakie planety odwiedzimy. Eksploracja kosmosu jeszcze nigdy nie była tak satysfakcjonująca.

Przeżyj niesamowitą przygodę

Na koniec najważniejsze - gry sci-fi to przede wszystkim świetna zabawa i niezapomniane przygody! Te tytuły wciągają na dziesiątki godzin, serwując kolejne zwroty akcji, wybuchy adrenaliny i zapierające dech w piersiach widoki. Warto dać się porwać tym kosmicznym historiom!

Na przykład Starfield zaoferuje ponad 300 systemów planetarnych do zwiedzenia, a fabuła gry potrwa nawet ponad 100 godzin. Będziemy mogli dołączyć do różnych frakcji, zdobywać potężny ekwipunek i brać udział w epickich bitwach międzyplanetarnych.

Równie wciągająca okaże się kontynuacja The Outer Worlds. Ogromny, otwarty wszechświat zachęca do eksploracji i pozwala kształtować wydarzenia według własnego uznania. Gwarantowane dziesiątki godzin znakomitej zabawy!

Jak widać, w tym roku fani sci-fi mają na co czekać. Te wyjątkowe gry zapewnią im niezapomniane przygody, futurystyczny klimat i masę emocji. Koniecznie trzeba je mieć na oku i śledzić nowości prosto z kosmosu!

Podsumowanie

Gry science fiction to prawdziwa gratka dla fanów futurystycznych klimatów i kosmicznej rozrywki. W tych tytułach możemy wcielić się w galaktycznego bohatera, zanurzyć w zaawansowanych technologicznie realiach i przeżyć ekscytującą przygodę w odległych zakątkach wszechświata. W 2023 roku czeka nas sporo świetnych premier z tego gatunku.

Wśród najgorętszych tytułów znajdują się wyczekiwane kontynuacje znanych marek, takie jak Starfield czy The Outer Worlds 2. Ponowna premiera Cyberpunk 2077 w wersji next-gen również zapowiada się obiecująco. Fani mogą liczyć na next-genową oprawę audiowizualną i futurystyczny klimat rodem z najlepszych filmów sci-fi.

Gry pozwolą przemierzać ogromne, otwarte wszechświaty, odwiedzać egzotyczne planety i stacje kosmiczne. Walka z obcymi cywilizacjami i odkrywanie tajemnic galaktyki gwarantują masę emocji. Twórcy przygotowali też rozbudowane systemy kreacji bohatera i modyfikacji wyposażenia. Różnorodna rozgrywka na dziesiątki godzin.

Podsumowując, w tym roku fani sci-fi z pewnością znajdą coś dla siebie. Czeka ich kosmiczna immersja, świetna fabuła i niezwykli bohaterowie. Te tytuły zabiorą w niezapomnianą podróż po niezbadanych zakątkach wszechświata!

5 Podobnych Artykułów

  1. Gry na PC - Jakie wybrać? Najpopularniejsze tytuły i gatunki w 2023
  2. Najlepsze romantyczne seriale Netflixa w 2023 roku
  3. Platformówka Anomaly Agent na PC za 36,62 zł w Kinguinie: cyberpunkowa przygodówka
  4. Tani abonament Game Pass Ultimate dla aktywnych subskrybentów. 100 dni za 88 zł!
  5. Oferta Stellar Blade: cena, premiera, preorder - gdzie kupić najtaniej grę ekskluzywną PS5?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski

Jestem dziennikarzem będącym entuzjastą nowych technologii. Testuję i recenzuję najnowszy sprzęt - laptopy, karty graficzne, monitory. W moich artykułach znajdą Państwo solidną dawkę technicznych informacji przekazanych w przystępny sposób.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.33 Liczba głosów: 3

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły