Postapokaliptyczna platformówka The Cub na PC | Kinguin

Postapokaliptyczna platformówka The Cub na PC | Kinguin
Autor Natasza Szewczyk
Natasza Szewczyk24.01.2024 | 7 min.

Postapokaliptyczna platformówka The Cub na PC to interesująca propozycja dla fanów gier survivalowych. W tej produkcji wcielamy się w małego, kudłatego stworzenia, które przemierza opuszczony, zdewastowany świat w poszukiwaniu pożywienia i schronienia. Przed nami wiele wyzwań - musimy zdobywać jedzenie, bronić się przed drapieżnikami oraz przeszukiwać ruiny w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów. Gra charakteryzuje się ciekawą oprawą graficzną oraz wciągającą fabułą, która skłania do dalszej eksploracji. To produkcja godna uwagi fanów survivalowych platformówek.

Zakup The Cub na PC

The Cub to ciekawa propozycja dla fanów postapokaliptycznych platformówek oraz gier survivalowych. Tytuł dostępny jest na platformie Steam - można go zakupić w atrakcyjnej cenie 27,08 zł z kodem rabatowym GGDEALS12.

Gracz wciela się w małego, kudłatego stworka, który stara się przetrwać w zdewastowanym, postapokaliptycznym świecie. Naszym zadaniem jest eksploracja opuszczonych budowli i ruin w poszukiwaniu jedzenia, ubrań, broni oraz innych przydatnych przedmiotów.

Główne założenia rozgrywki

The Cub to przedstawiciel gatunku platformówek z elementami survivalu. Podczas rozgrywki musimy zatem skupić się przede wszystkim na:

 • Zdobywaniu pożywienia i pilnowaniu poziomu głodu naszej postaci
 • Poszukiwaniu schronienia przed nocnymi drapieżnikami
 • Eksploracji świata gry i przeszukiwaniu ruin w celu znalezienia przydatnych itemów

Tytuł wyróżnia się interesującą fabułą osadzoną w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum. Z pewnością przypadnie do gustu fanom gier z otwartym światem.

Cena gry na Steam

Obecnie The Cub dostępne jest w atrakcyjnej cenie na platformie Steam. Standardowa cena gry to 35 zł, jednak po wpisaniu podczas zakupu kodu GGDEALS12, otrzymamy dodatkowy rabat w wysokości prawie 8 zł.

Oznacza to, że aktualna cena The Cub po rabacie wynosi jedynie 27,08 zł. To bardzo atrakcyjna oferta, która z pewnością zainteresuje miłośników gier z gatunku platformówek oraz survivalu.

Standardowa cena gry 35 zł
Wysokość rabatu (kod GGDEALS12) 7,92 zł
Cena The Cub po rabacie 27,08 zł

Czytaj więcej: Tropico 6 pc najniższa cena Instant Gaming - zostan El Presidente

Klucz aktywacyjny na platformie Steam

Po zakupie The Cub na stronie Kinguin, otrzymamy klucz aktywacyjny, który należy zrealizować na platformie Steam w celu pobrania gry. Aktywacja klucza jest bardzo prosta - wystarczy:

 1. Zalogować się na swoje konto Steam
 2. Wejść w zakładkę "Aktywuj produkt na Steam"
 3. Wpisać otrzymany kod i zatwierdzić przyciskiem "Dalej"
 4. Gra zostanie automatycznie przypisana do konta - można ją pobrać lub uruchomić

To wygodny i bezproblemowy proces, który zajmuje zaledwie kilka sekund. Klucz można wykorzystać globalnie, oznacza to, że gra będzie dostępna na koncie Steam bez względu na region czy kraj.

Wymagania sprzętowe gry The Cub

Postapokaliptyczna platformówka The Cub na PC | Kinguin

The Cub nie wymaga posiadania wydajnego komputera czy laptopa z najnowszymi podzespołami. Gra charakteryzuje się dość niskimi wymaganiami sprzętowymi, dzięki czemu będzie działać nawet na słabszych maszynach. Oto podstawowe wymagania gry:

Minimalne wymagania The Cub na PC:

 • System operacyjny: Windows 7 32-bit
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 5870 (1GB VRAM)

Jak widać, The Cub powinien działać nawet na starszych laptopach czy komputerach, oczywiście pod warunkiem, że spełniają one podane wyżej wymagania sprzętowe. Nie potrzebujemy zatem high-endowych podzespołów, aby cieszyć się rozgrywką.

Opis fabuły gry The Cub

The Cub osadzone jest w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum. W wyniku nieznanej, globalnej katastrofy, ludzka cywilizacja legła w gruzach. Niewielu ocalałych zdołało przetrwać w tym wyniszczonym świecie.

„W The Cub wcielamy się w rolę małego, dzikiego stworka przypominającego kudłatego wilka. Przemierzamy zgliszcza dawnej cywilizacji w celu zdobycia pożywienia i schronienia.”

Nasz bohater to jedno z dzikich stworzeń, którym udało się przetrwać. Przemierzamy zdewastowany świat w celu znalezienia jedzenia, ubrań oraz schronienia przed licznymi niebezpieczeństwami. Musimy uważać na dzikie bestie oraz opryszków, którzy atakują każdego napotkanego przedstawiciela obcego gatunku.

Podczas podróży przeszukujemy opuszczone miasta i wsie w celu odnalezienia przydatnych itemów, pożywienia oraz informacji na temat tego co stało się z resztkami ludzkości. To wciągająca fabuła, która skutecznie angażuje gracza i zachęca do dalszej eksploracji.

Przeżyj w postapokaliptycznym świecie

Kluczowym elementem rozgrywki w The Cub jest przetrwanie w surowym, postapokaliptycznym świecie. Nasz bohater zmaga się z licznymi trudnościami, takimi jak:

 • Zdobywanie pożywienia i pilnowanie poziomu głodu
 • Znajdowanie ciepłych ubrań na chłodne noce
 • Poszukiwanie bezpiecznego schronienia na czas snu
 • Unikanie ataków ze strony dzikich bestii oraz bandytów

Elementy survivalu stanowią istotną część rozgrywki. Musimy dbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb naszego bohatera, aby mógł on przetrwać w tym nieprzyjaznym środowisku. Jednocześnie kontynuujemy eksplorację otaczającego nas świata.

Eksploracja locji i przeszukiwanie ruin

Istotnym elementem The Cub jest także przeszukiwanie rozmaitych lokacji, ruin i opuszczonych budowli w celu znalezienia przydatnych itemów. Podczas zwiedzania świata gry natrafimy na:

 • Porzucone sklepy i supermarkety
 • Piwnice, strychy i inne ukryte pomieszczenia
 • Opuszczone wojskowe bazy i posterunki
 • Resztki ludzkich siedzib i schronów

Te miejsca mogą kryć pożywienie, ciepłą odzież, broń lub inne cenne przedmioty. Ich eksploracja jest kluczowa dla przetrwania w surowym świecie gry. Musimy jednak uważać na pułapki i stworzenia, które czają się w ciemnych zakamarkach ruin.

Platformówka z elementami survivalu

Pod względem mechaniki, The Cub to przedstawiciel gatunku platformówek. Podczas eksploracji otoczenia będziemy więc dużo skakać, wspinać się i pokonywać rozmaite przeszkody terenowe wykorzystując spryt i zręczność naszego bohatera.

Nie zabrakło tu także elementów action i walki - będziemy walczyć z wrogami używając pazurów, improwizowanej broni lub przedmiotów znalezionych w świecie gry. Walka w The Cub jest dynamiczna i wymagająca dużej zręczności.

Zaawansowane elementy survivalu sprawiają z kolei, że tytuł wyróżnia się spośród innych platformówek. Musimy nieustannie dbać o poziom głodu, zdrowia czy ciepła naszego bohatera. To sprawia, że rozgrywka jest jeszcze bardziej wymagająca i angażująca.

Podsumowanie

The Cub to niecodzienna platformówka z elementami survivalu, która z pewnością przypadnie do gustu fanom postapokaliptycznych klimatów. Tytuł wyróżnia się interesującą fabułą osadzoną w mrocznym, zdewastowanym świecie po globalnej katastrofie. Wcielamy się w rolę dzikiego stworka, który stara się przetrwać na ruinach dawnej cywilizacji.

Kluczowym elementem rozgrywki jest eksploracja opuszczonych miast i budowli w poszukiwaniu pożywienia, ubrań oraz innych przydatnych itemów. Musimy zaspokajać głód naszego bohatera, uważać na wrogów oraz znajdować bezpieczne schronienie na noc. To sprawia, że gra angażuje i wciąga.

Duży nacisk położono także na dynamiczny system walki oraz zręcznościowe elementy platformowe. Będziemy skakać, wspinać się i unikać rozmaitych niebezpieczeństw. Starcia z przeciwnikami wymagają refleksu i wprawy w posługiwaniu się pazurami naszego bohatera.

The Cub to produkcja godna uwagi fanów survivalowych platformówek z otwartym światem. Jeśli interesuje Cię motyw postapokalipsy i chcesz poczuć się jak ostatni ocalały na ruinach ludzkości, ta gra jest właśnie dla Ciebie.

Najczęstsze pytania

The Cub to survivalowa gra akcji z elementami RPG, łącząca w sobie cechy platformówki, skradanki i gry survivalowej. Sterujemy w niej zwierzęciem próbującym przetrwać w postapokaliptycznym świecie.

Akcja The Cub rozgrywa się w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum. Poruszamy się po ruinach dawnych miast, opuszczonych bazach wojskowych i zdeformowanych terenach naturalnych. Świat ten tchnie grozą i beznadzieją.

Duży nacisk położony jest na zręcznościowe segmenty platformowe. Musimy przeskakiwać nad przepaściami, wspinać się i unikać pułapek. Nie brakuje też walki i elementów skradania. Gra jest bardzo wymagająca.

Mocną stroną The Cub jest przygnębiający, mroczny klimat. Opustoszałe lokacje, toksyczne bagna, odgłosy cierpiących zwierząt - wszystko to buduje nastrój beznadziei i skrajnego survivalu. Oprawa graficzna i dźwiękowa tylko to potęgują.

Aktualnie grę The Cub można kupić 30% taniej na platformie Kinguin. Zamiast standardowej ceny 39,99 zł, zapłacimy tylko 27,08 zł używając kodu GGDEALS12. Promocja dotyczy klucza Steam.

5 Podobnych Artykułów

 1. Gry na PC - Jakie wybrać? Najpopularniejsze tytuły i gatunki w 2023
 2. Najlepsze romantyczne seriale Netflixa w 2023 roku
 3. Platformówka Anomaly Agent na PC za 36,62 zł w Kinguinie: cyberpunkowa przygodówka
 4. Darmowy dodatek do The Sims 4 na PC i konsole - dusza romantyka
 5. Oferta Stellar Blade: cena, premiera, preorder - gdzie kupić najtaniej grę ekskluzywną PS5?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Natasza Szewczyk
Natasza Szewczyk

Jestem doświadczoną dziennikarką zajmującą się tematyką gier. W moich artykułach recenzuję najnowsze tytuły, dzielę się wrażeniami z rozgrywki i porównuję gry z różnych gatunków. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych informacji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły