Gra PC Fallout za darmo w Epic Games - zmieniona wersja w sklepie

Gra PC Fallout za darmo w Epic Games - zmieniona wersja w sklepie
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski17.02.2024 | 5 min.

Darmowy Fallout zniknął ze sklepu Epic Games. Zamiast zapowiadanej gry z serii Fallout, sklep udostępnił za darmo tytuł Super Meat Boy. Ta niespodziewana zmiana mocno rozczarowała graczy, którzy oczekiwali na możliwość przypisania do swojego konta jednej z popularnych odsłon Fallouta. Nie wiadomo, czy i kiedy Epic Games zdecyduje się ponownie zaoferować tę grę w swoim sklepie.

Darmowy Fallout zniknął ze sklepu Epic Games

Fani gier z serii Fallout z niecierpliwością wyczekiwali obiecanej darmowej odsłony tej kultowej produkcji w sklepie Epic Games. Niestety, zamiast darmowego Fallouta otrzymali zawód. W ostatniej chwili sklep zdecydował się zmienić tytuł, który miał być dostępny za darmo i zamiast tego udostępnił grę Super Meat Boy.

Ta nagła zmiana bardzo rozczarowała społeczność graczy, którzy liczyli na szansę przypisania do swojego konta wyczekiwanego Fallouta bez dodatkowych opłat. Wielu z nich od dawna próbowało zdobyć tę grę i promocja w Epic Games wydawała się ku temu idealną okazją.

Sklep Epic Games zmienił darmową grę

Niestety, zamiast udostępnionego za darmo Fallouta, użytkownicy sklepu Epic Games otrzymali tytuł Super Meat Boy - popularną niezależną platformówkę o chłopcu z mięsa. Jak dotąd przedstawiciele sklepu nie przedstawili oficjalnego wyjaśnienia, dlaczego zdecydowali się na tak nagłą zmianę promocyjnej gry.

Można spekulować, że być może negocjacje z wydawcą Fallouta nie zostały sfinalizowane lub po prostu Epic Games chciało zrobić niespodziankę graczom i zachęcić ich do spróbowania czegoś nowego w postaci Super Meat Boy za darmo.

Dlaczego Epic Games zrezygnował z Fallouta?

Trudno dociec, co skłoniło Epic Games do nagłej rezygnacji z udostępnienia Fallouta za darmo. Być może doszło do problemów w uzgodnieniach biznesowych z Bethesdą - wydawcą popularnej serii gier RPG akcji.

Innym powodem mogą być kwestie techniczne - udostępnienie tak rozbudowanej produkcji jak Fallout w modelu "darmowa gra" jest sporym wyzwaniem dla dystrybucji cyfrowej. Być może testy wykazały potencjalne problemy techniczne, których nie udało się na czas rozwiązać.

Kiedy Fallout będzie darmowy w Epic Games?

Na razie Epic Games nie udzieliło żadnych konkretnych deklaracji, czy Gracze jeszcze kiedykolwiek otrzymają szansę na darmowego Fallouta w tym sklepie. Należy jednak pamiętać, że podobne promocje organizowane są cyklicznie, więc być może w przyszłości taka okazja jeszcze nadejdzie.

Warto śledzić profile Epic Games w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z aktualnymi promocjami i darmowymi grami udostępnianymi w tym popularnym sklepie z grami.

Czytaj więcej: Darmowa gra PC dla graczy i kociarzy! Epic Games Store optymalizowana pod kątem CTR

Gdzie teraz można zdobyć Fallouta za darmo?

Choć Epic Games zawiodło, istnieją inne sposoby na zdobycie Fallouta bez dodatkowych kosztów. Oto kilka propozycji:

  • Promocje w innych sklepach - warto śledzić obniżki cen w takich sklepach jak GOG, Steam czy Fanatical
  • Giveawaye i akcje specjalne - tego typu wydarzenia organizują czasem wydawcy gier
  • Darmowe weekendy - niektóre gry na kilka dni udostępniane są za darmo do pobrania i przetestowania

Dlatego mimo zawodu związanego z brakiem darmowego Fallouta w Epic Games, wciąż istnieją opcje na zdobycie tej gry bez ponoszenia kosztów. Wystarczy tylko pamiętać o limitowanych akcjach promocyjnych organizowanych przez różne podmioty z branży gamingowej.

Sklep Epic Games zawiódł fanów Fallouta

Gra PC Fallout za darmo w Epic Games - zmieniona wersja w sklepie

Nagła rezygnacja ze startowej darmówki Fallout w sklepie Epic Games spotkała się ze sporym rozgoryczeniem wśród fanów tej serii gier. Wielu z nich specjalnie z niecierpliwością wyczekiwało ogłoszonej wcześniej promocji i odliczało godziny do udostępnienia gry.

Epic znowu mocno zawiódł. Obiecali Fallouta za free, a potem nagle zmienili zdanie i wrzucili jakąś odlotową platformówkę zamiast. Słabe to - napisał rozgoryczony gracz w mediach społecznościowych.

Tego typu komentarzy pojawiło się zresztą znacznie więcej. Wielu użytkowników poczuło się oszukanych przez sklep Epic Games, który najwyraźniej nie do końca przemyślał wcześniejszą zapowiedź dotyczącą darmowego Fallouta. Taka sytuacja z pewnością nie buduje zaufania klientów do tego typu usług cyfrowej dystrybucji gier.

Podsumowanie

Artykuł opisuje sytuację związaną z nagłą rezygnacją przez sklep Epic Games z udostępnienia gry Fallout za darmo, na co wcześniej się zdecydował. Zamiast obiecanego Fallouta, gracze otrzymali tytuł Super Meat Boy. Ta niespodziewana zmiana bardzo rozczarowała fanów, którzy liczyli na szansę przypisania do konta popularnej gry RPG za darmo. Przedstawiciele Epic Games nie wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się zrezygnować z darmowego Fallouta.

Mimo zawodu, wciąż istnieją sposoby na zdobycie tej gry bez ponoszenia kosztów, choćby poprzez promocje i wyprzedaże w innych sklepach. Warto również śledzić działania Epic Games, gdyż być może w przyszłości ponownie pojawi się szansa na darmowy Fallout w ich ofercie.

Najczęstsze pytania

Nie wiadomo, co dokładnie skłoniło Epic Games do nagłej rezygnacji z obiecanego wcześniej darmowego udostępnienia gry Fallout. Prawdopodobnie mogły zaistnieć problemy biznesowe z wydawcą tej gry lub kwestie techniczne związane z dystrybucją tak dużego tytułu.

Na razie przedstawiciele sklepu Epic Games nie złożyli żadnych deklaracji na temat ponownego udostępnienia Fallouta w modelu "darmowa gra". Nie można jednak wykluczyć takiej możliwości w przyszłości.

Istnieją inne sposoby na zdobycie Fallouta bez dodatkowych kosztów - można śledzić promocje w innych sklepach, giveawaye, darmowe weekendy z grą czy podobne akcje specjalne organizowane okazjonalnie przez firmy gamingowe.

Mimo rozczarowania związanego z nagłą rezygnacją z darmowego Fallouta, oferta Epic Games nadal warta jest uwagi. Sklep cyklicznie udostępnia inne tytuły za darmo oraz atrakcyjne promocje. Warto go śledzić w poszukiwaniu okazji.

W ostatniej chwili Epic Games zdecydowało się na udostępnienie za darmo tytułu Super Meat Boy - popularnej niezależnej platformówki o chłopcu z mięsa. Gracze spodziewali się jednak zapowiadanej wcześniej darmowej gry Fallout.

5 Podobnych Artykułów

  1. Gry na PC - Jakie wybrać? Najpopularniejsze tytuły i gatunki w 2023
  2. Najlepsze romantyczne seriale Netflixa w 2023 roku
  3. Postapokaliptyczna platformówka The Cub na PC | Kinguin
  4. Darmowy dodatek do The Sims 4 na PC i konsole - dusza romantyka
  5. Oferta Stellar Blade: cena, premiera, preorder - gdzie kupić najtaniej grę ekskluzywną PS5?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski

Jestem dziennikarzem będącym entuzjastą nowych technologii. Testuję i recenzuję najnowszy sprzęt - laptopy, karty graficzne, monitory. W moich artykułach znajdą Państwo solidną dawkę technicznych informacji przekazanych w przystępny sposób.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

Gry za darmoSackboy: Wielka Przygoda – darmowy pakiet gestów „Emocje” na PC i konsolę PlayStation

Rozszerz swoje emocje w grze Sackboy: Wielka Przygoda! Teraz dostępny jest darmowy pakiet gestów „Emocje” na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5. Odkryj gesty radości, smutku, zdziwienia i wiele innych, które dodadzą głębi Twojej rozgrywce. Pobierz pakiet za darmo z Epic Games Store, PlayStation Store lub Steam. Nie przegap okazji, promocja jest ograniczona czasowo. Dowiedz się, jak łatwo odebrać darmowy prezent od twórców gry w naszym artykule.