Problemy z grą Marvel's Wolverine na PC? Zdobądź pomoc tutaj!

Problemy z grą Marvel's Wolverine na PC? Zdobądź pomoc tutaj!
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski22.12.2023 | 8 min.

Problemy z grą Marvel's Wolverine na PC mogą dotknąć wielu graczy. Po przecieku gry, wiele osób pobrało nielegalną kopię. Teraz otrzymują jednak żądania usunięcia plików. Niektórzy boją się też konsekwencji prawnych. W artykule znajdziesz informacje o tym, jak uniknąć kłopotów oraz jakie mogą być dalsze losy gry na PC. Poradzimy również, jak rozwiązać ewentualne problemy techniczne z uruchomieniem i działaniem pecetowej wersji Marvel's Wolverine.

Łączenie z serwerami Insomniac

Przejęta wersja gry Marvel's Wolverine na PC po uruchomieniu łączy się z serwerami studia Insomniac Games i przesyła szczegółowe dane analityczne dotyczące aktywności użytkownika. Programiści prawdopodobnie monitorowali w ten sposób postępy pracy poszczególnych członków zespołu przy tworzeniu gry. Nie spodziewano się jednak, że te funkcje diagnostyczne zostaną teraz wykorzystane do identyfikacji i ścigania osób, które nielegalnie zdobyły i uruchomiły grę przed premierą.

Uruchomienie pecetowej wersji Marvel's Wolverine powoduje więc przesłanie danych umożliwiających zidentyfikowanie użytkownika, co naraża go na konsekwencje prawne związane z piractwem i łamaniem praw autorskich.

Jak działają mechanizmy śledzenia?

Programiści Insomniac Games wyposażyli grę w mechanizmy raportowania błędów i zbierania danych analitycznych na temat jej działania. Dane te zawierają unikalne identyfikatory każdej maszyny, na której uruchomiono program. To właśnie one posłużyły do rozsyłania ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich.

Deweloperzy prawdopodobnie nie spodziewali się, że takie rozwiązania diagnostyczne będą musiały posłużyć do walki z piractwem. Jednak w obecnej sytuacji okazały się skutecznym narzędziem do identyfikacji i ścigania nielegalnych użytkowników gry.

Żądania usunięcia gry z dysku

Po uruchomieniu nielegalnie zdobytej kopii Marvel’s Wolverine na PC, część graczy zaczęła otrzymywać pisma z żądaniem natychmiastowego zaprzestania naruszania praw autorskich poprzez usunięcie wszystkich plików gry. Pochodziły one od dostawców internetu, którzy działali w imieniu studia Insomniac Games.

Internet service providers are sending DMCA notices to people who downloaded the leaked Marvel’s Wolverine play build

Z Treści pism wynika, że gracze, którzy dobrowolnie podporządkują się żądaniom i trwale skasują grę ze swoich dysków, unikną dalszych konsekwencji prawnych. Nie wiadomo jednak, co spotka tych bardziej opornych.

Czy warto zignorować ostrzeżenia?

Decyzja o zignorowaniu żądania usunięcia gry niesie ze sobą ryzyko poważniejszych konsekwencji. Studio Insomniac Games zdecydowanie zamierza walczyć z piractwem i nielegalnym rozpowszechnianiem ich własności intelektualnej. Mają też ku temu skuteczne narzędzia w postaci mechanizmów śledzenia aktywności użytkowników.

Lepszym wyjściem jest usunięcie gry i powstrzymanie się od jej dalszego użytkowania lub dystrybucji. Może to uchronić przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi ze strony studia i internetowych gigantów.

Czytaj więcej: E-sport a gospodarka - wpływ branży na zatrudnienie i rozwój

Konsekwencje dla opornych graczy

Studio Insomniac Games jest zdeterminowane, żeby wyeliminować piractwo i nielegalny dostęp do ich gier. Świadczy o tym agresywna kampania mająca na celu ściganie i zastraszanie graczy, którzy uruchomili na PC nielegalnie zdobytą wersję Marvel’s Wolverine.

Ci, którzy zignorują ostrzeżenia i żądania usunięcia gry, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Mogą spodziewać się pozwów sądowych, gigantycznych grzywien finansowych, a nawet więzienia. Twórcy gry mają wszelkie narzędzia, by dotrzeć do tych, którzy piracką wersję uruchomili lub rozpowszechniali.

 • pozwy sądowe o odszkodowania finansowe,
 • blokada dostępu do konta Steam i innych platform gamingowych,
 • odcięcie internetu przez dostawców.

Nie opłaca się ryzykować dla kilku godzin rozgrywki. Konsekwencje mogą być naprawdę dotkliwe. Lepiej usunąć grę i zapomnieć o całej sprawie.

Przyszłe losy gry na PC

Problemy z grą Marvel's Wolverine na PC? Zdobądź pomoc tutaj!

Marvel’s Wolverine od Insomniac Games pierwotnie powstaje z myślą o konsolach PlayStation 5. Jednak po przecieku i premierze nieoficjalnej wersji na PC okazało się, że działa ona całkiem dobrze także na komputerach osobistych.

W sieci pojawiły się głosy, że już obecny stan techniczny gry pozwala na satysfakcjonującą zabawę. Można więc mieć nadzieję, że niedługo po oficjalnej premierze na PS5 doczekamy się również pecetowego portu.

Platforma Data premiery
PlayStation 5 Zapowiedziana na 2024
PC Nieoficjalnie tuż po wersji konsolowej

Póki co priorytetem twórców jest jednak walka z piractwem i uszczelnienie nieoficjalnych kanałów dystrybucji gry. Z pewnością koncentrują się także na dopracowaniu wersji na PS5. Pecetowa odsłona zapewne poczeka na premierę swojej starszej siostry.

Czy można oczekiwać cross-play?

Wraz z ewentualnym debiutem gry na PC pojawia się pytanie o cross-play, czyli możliwość wspólnej zabawy użytkowników obu platform. Nie ma co do tego absolutnej pewności, jednak dało się to zauważyć w przypadku innych gier studia Insomniac, np. Marvel’s Spider-Man. Byłaby to dobra wiadomość dla graczy PC i PS5 liczących na interakcję między sobą.

Prawa autorskie zagrożone

Insomniac Games stanęło przed poważnym kryzysem związanym z piractwem i masowymi próbami nielegalnego dostępu do ich własności intelektualnej. Gra Marvel’s Wolverine wyciekła do sieci na długo przed premierą, a setki tysięcy osób pobrały ją, naruszając prawa autorskie.

Studio stara się teraz ograniczyć szkody poprzez agresywne działania mające na celu identyfikację i zastraszanie nielegalnych użytkowników gry. Jest to dla nich walka o finanse i dobre imię. Piractwo może przynieść konkretne straty w postaci utraconych zysków ze sprzedaży.

Nieudana ochrona praw autorskich byłaby także złym sygnałem dla inwestorów i podważyłaby renommę deweloperów. Stąd zdecydowana postawa i sięganie po wszelkie dostępne środki przeciwko tym, którzy grę pobrali lub rozpowszechniali.

Czy piractwo zaszkodzi sprzedaży?

Trudno przewidzieć, czy masowy nielegalny dostęp do gry faktycznie mocno uderzy w finanse studia. Z jednej strony, wielu potencjalnych klientów sięgnęło po piracką wersję zamiast kupić oficjalny produkt. Z drugiej jednak, taka sytuacja może zadziałać jak darmowa reklama i zachęcić więcej graczy do sięgnięcia po legalną edycję Marvel’s Wolverine.

Przyszłe losy studia Insomniac Games zależą teraz od skuteczności ich walki z piractwem. Jeśli uda im się opanować sytuację, być może cała afera nie wpłynie specjalnie na odbiór ich nadchodzącego hitu.

Sposoby uniknięcia problemów

Sytuacja wokół gry Marvel’s Wolverine pokazuje, jak łatwo narazić się na poważne konsekwencje, sięgając po pirackie wersje gier. Szybka frajda może zakończyć się wysokimi grzywnami lub nawet więzieniem. Jak uniknąć takich problemów w przyszłości?

 • Rezygnuj z pobierania gier z nielegalnych źródeł,
 • Kupuj legalne kopie – zyskasz gwarancję bezpieczeństwa i wsparcie techniczne,
 • Uważnie czytaj umowy licencyjne,
 • Chroń swoją prywatność w sieci za pomocą VPN i silnych haseł.

To podstawowe kroki, które ustrzegą Cię przed koniecznością tłumaczenia się przed sądem lub płacenia gigantycznych odszkodowań. Sięgaj tylko po legalne gry z zaufanych źródeł, a ominą Cię problemy ze strony twórców i wymiaru sprawiedliwości.

Podsumowanie

Nielegalne pozyskanie i uruchomienie gry Marvel’s Wolverine na PC może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Deweloperzy mają narzędzia do identyfikacji i ścigania piractwa, a ignorowanie ich żądań grozi pozwami sądowymi lub nawet więzieniem. Lepiej zastosować się do wezwań i skasować grę, niż ryzykować kłopotami. Co prawda pecetowa wersja Wolverine działa całkiem dobrze, ale na razie priorytetem studia jest walka z piractwem.

Insomniac stara się ograniczyć straty wizerunkowe i finansowe po wycieku gry. Nie wiadomo, czy piractwo faktycznie zmniejszy sprzedaż oficjalnej wersji. Jednak deweloperzy walczą o swoją reputację i zdecydowanie karzą tych, którzy pobrali lub rozpowszechniali ich własność intelektualną bez pozwolenia.

Cała sytuacja pokazuje ryzyko związane z nielegalnym pobieraniem gier. Szybka, darmowa frajda może drogo kosztować. Dlatego lepiej kupować legalne kopie i chronić własną prywatność w sieci. To podstawowe kroki, by unikać problemów ze strony wymiaru sprawiedliwości i producentów gier.

Podsumowując - mimo iż Marvel’s Wolverine wygląda obiecująco nawet na PC, to lepiej poczekać na jej pełną, oficjalną premierę. Piractwo może zbyt drogo kosztować, a nie lepiej ryzykować kłopotami z tak poważnym przeciwnikiem jak studio Insomniac Games. Rozsądniej będzie uzbroić się w cierpliwość i zagrać legalnie za jakiś czas.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, studio Insomniac Games wysyła pisma z żądaniem usunięcia gry i grozi konsekwencjami prawnymi. Lepiej się do tego zastosować, niż ryzykować grzywnami czy nawet więzieniem.

Na razie nie ma takich oficjalnych informacji. Jednak biorąc pod uwagę, że nieoficjalna wersja działa całkiem dobrze, można mieć nadzieję na szybki port na PC po premierze na PS5.

Oficjalne kanały wsparcia technicznego nie są dostępne. Deweloperzy walczą obecnie z piractwem i nie zajmują się nielegalnymi kopiami gry. Trzeba poczekać na premierę.

Zdecydowanie odradzamy. Deweloperzy intensywnie ścigają piratów i ignorowanie ich żądań może skończyć się dotkliwymi sankcjami finansowymi lub prawnymi.

Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation 5. Nie ma jeszcze informacji o oficjalnej premierze pecetowej wersji. Warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalny debiut.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Gry na PC - Jakie wybrać? Najpopularniejsze tytuły i gatunki w 2023
 2. Platformówka Anomaly Agent na PC za 36,62 zł w Kinguinie: cyberpunkowa przygodówka
 3. Darmowy dodatek do The Sims 4 na PC i konsole - dusza romantyka
 4. Oferta Stellar Blade: cena, premiera, preorder - gdzie kupić najtaniej grę ekskluzywną PS5?
 5. Gry z elementami RPG – Rozrywka Dla Fanów Postaci i Fabuły
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jarosław Dąbrowski
Jarosław Dąbrowski

Jestem dziennikarzem będącym entuzjastą nowych technologii. Testuję i recenzuję najnowszy sprzęt - laptopy, karty graficzne, monitory. W moich artykułach znajdą Państwo solidną dawkę technicznych informacji przekazanych w przystępny sposób.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły